• Sałatka caprese - czyli pomysł na posiłek w 10 minut  Masz ochotę na szybką i smaczną sałatkę? Nic prostszego. Możesz ją przygotować zarówno naśniadanie jak i kolacje. Mowa tu oczywiście o sałatce caprese. Tą wywodzącą się z włoskiej Kampanii potrawę możemy zrobić raptem z kilku składników, a jej przygotowanie nie zajmie nam więcej niż 10 minut.

  Co potrzebujemy do przygotowania sałatki?

  Do przygotowania 1 porcji sałatki potrzebujemy 1 pomidora, 1 mozzarelle, kilka listków bazylii oraz oliwę z oliwek. Do jej przyprawienia wystarczy świeżo mielony pieprz oraz sól. Opcjonalnie do smaku możemy dodać czarne oliwki lub prażony słonecznik.

  Sposób przygotowania sałatki caprese

  Najpierw myjemy pomidora i kroimy go w plastry. Jeżeli ktoś nie lubi skórki z pomidora, to może go wcześniej sparzyć gorącą wodą i zdjąć z niego skórkę. Następnie odsączamy mozzarelle i kroimy ją w równe kawałki. Po wykonaniu tych czynności układamy pomidora i mozzarelle na przemiennie na talerzu. Do smaku polewamy oliwą z oliwek i doprawiamy ją pieprzem oraz solą. Na koniec posypujemy listkami świeżej bazyli, ewentualnie do smaku dodajemy kilka oliwek. Możemy także na patelni uprażyć słonecznik i posypać nim naszą potrawę. Tak przygotowaną sałatkę odkładamy na parę minut, by wszystkie składniki mogły przez siebie przeniknąć.

  Skład mikroskładników

  Nasza sałatka do najmniej kalorycznych nie należy, jednak posiada znikomą ilość węglowodanów, dla osób będących na diecie jest ważną informacją. Nasza propozycja zawiera ok. 440 kalorii, 35 g tłuszczu, 25 g stanowi białko oraz posiada 10 g węglowodanów.


  Brak komentarzy