• Nie można igrać ze swoim zdrowiem

  Być szczęśliwym, to nie tylko troszczyć się o innych, ale przede wszystkim o siebie. Zdrowie to największy dar, jaki możemy dać swojej rodzinie. Dzięki niemu jesteśmy w stanie zadbać o potrzeby swoich bliskich. Największym moim grzechem było igranie ze swoim zdrowiem przez moją nadwagę. Dziś kiedy już skończyłem 40 lat, bardzo odczuwam jej skutki. Stąd zakładam sobie za cel, by naprawić to, jaką sobie krzywdę wyrządziłem.

  Wstyd przyznać się, ale wcześniej z moim odchudzaniem różnie było. Filigranowy nigdy nie byłem, jednak waga 138,7 kg przy wzroście 178 cm to trochę zbyt dużo, jak nie o wiele za dużo. Niestety bardzo negatywnie wpływa to na moje zdrowie. Dziś wizyty u kardiologa czy pulmonologa stały się normą. Niestety nie są one wynikiem badań profilaktycznych, a różnego rodzaju dolegliwości. Stąd nie należy długo zwlekać, tylko powiedzieć sobie dość.

  Przechodzisz na dietę? Zasięgnij rady specjalistów

  Nie jestem zwolennikiem diet cud, bo takie nie istnieją. Jest zazwyczaj ciężka praca nie tylko z naszymi przyzwyczajeniami, ale również z charakterem. Zanim jednak rozpoczniemy walkę z każdym kilogramem. Warto jest gruntownie się przebadać. Dlaczego? Bo wraz z naszym tyciem możemy nabawić różnych schorzeń jak np. insulinooporność czy cukrzyca. Warto bowiem wiedzieć, czy nie mamy anemii, a z naszą tarczycą jest wszystko w porządku. I na koniec warto zaprzyjaźnić się z ciśnieniomierzem. Jeżeli badania wykażą jakąś chorobę, wówczas koniecznie należy skontaktować się z lekarzem oraz dietetykiem, który nam ustali jadłospis. Jeżeli natomiast nam nic nie dolega, musimy pilnować by w naszych codziennych posiłkach, zachowany był deficyt kaloryczny. Powinniśmy także zadbać o odpowiednią ilość mikroskładników, które powinniśmy dostarczyć do swojego organizmu. Nie znaczy to jednak, że osobom zdrowym odradzam dietetyka. Z porad fachowca zawsze warto z korzystać, zwłaszcza że może on nas świetnie zmotywować oraz zrobić pomiary, których my laicy samodzielnie nie jesteśmy w stanie zrobić. Ponadto dostaniemy optymalnie skomponowane posiłki, które będą wzbogacone w odpowiednie mikroskładniki.

  Ruch to twój sprzymierzeniec w walce ze zbędnymi kilogramami

  Odpowiednia dieta to nie wszystko. Rozwój cywilizacyjny powoduje, że coraz mniej się ruszamy. Negatywnie to wpływa nasz metabolizm czy krążenie. To wszystko może być także przykrym wstępem do wielu chorób. Nie namawiam tu nikogo do natychmiastowego uprawiania sportu, ale warto stopniowo zmieniać swoje przyzwyczajenia. Gdy mamy przejść niewielki odcinek z punktu A do punktu Z to nie musimy jechać samochodem, ale możemy przejść piechotą. Wieczorem, zamiast grzać kanapę w domu, możemy wraz ze swoimi bliskimi na spacer. Te małe kroki zdecydowanie poprawią nasze samopoczucie i chęć do pracy nad samym sobą.

  Czyny świadczą o Twoim charakterze, a nie postanowienia

  Ja niczego nie postanawiam, ani nie deklaruję. Po prostu zmieniam swoje nastawienie do żywienia. Zamierzam się odżywiać zdrowo, zachowując przy tym rozsądny deficyt kaloryczny. Dzięki temu będę mógł zrzucić swój nadmierny bagaż.


  Brak komentarzy